Red Crucible 2

red_crucible_2
Red Crucible 2 adlı oyun son dönemlerde ki en başarılı online FPS oyunlarından biridir üstelik Red Crucible 2 aldı bu oyun 3D Oyunlar arasında yer almakta olan bir oyundur. Oyunun en büyük artılarından biri de hiç şüphesiz ki hiç bir indirme yapılmadan oynanabiliyor olmasıdır. Çünkü bu oyun Unity oyun motoru ile yapılmıştır ve tarayıcınız üzerinden hiç bir yükleme işlemi yapmadan oynanabilmektedir. Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere bu oyunu oynamakta ücretsizdir. Online olarak oynanabilen diğer FPS oyunlarına baktığımızda bu oyunların büyük çoğunluğunun ücretli olarak oynanabildiğini görebilirsiniz. Ancak bu durum Red Crucible oyunu için geçerli değildir.

Oyun hakkında sizlere kısa bilgiler vermek gerekirse oyun temelde Battlefield ve Call of Duty tarzında ki oyunlara benzemektedir. Bildiğiniz üzere bu oyunlarda savaş oyunları arasında yer almaktadır. Red Crucible 2  adlı oyunumuzda iki adet ekip bulunmaktadır. Bunlar kırmızı takım ve mavi takımdır. Ayrıca oyun içerisinde birden fazla oynanabilir mod bulunmaktadır. Oyun içerisinde yer almakta olan modlardan kısa bir şekilde bahsetmek gerekirse bunlardan en yaygın olanı Team Deathmatch modudur. Bu mod içerisinde kırmızı ve mavi takımın üyeleri direkt olarak birbirleri ile savaşırlar. Bir diğer sevilen oyun modu da Capture the Flag isimli oyun modudur. Bu oyunda oyuncular yine ikiye ayrılır ve birbirleri ile savaşırlar. Ancak bu oyunda ki en büyük amaç karşı tarafın bayrağını önceden belirlenen sayıda kaçırmaktır. Bu oyun modlarının dışında yine epey tercih edilen Free For All isimli oyun modu gelmektedir. Bu oyun modunun Türkçeye çevirisi “Her şey serbest” olarak çevrilmektedir. Bu oyunda oyuncular ekiplere ayrılmaz ve herkes birbiri ile savaşır.

Red Crucible 2 Hileleri 

Ayrıca Red Crucible 2 oyunu şuanda dünyanın en büyük oyun satış platformu olan Steam’in yeni özelliği Steam Workshop üzerinden oyuncuların beğenisine sunuldu. Eğer oyun burada beklenilen ilgiyi alırsa Steam yetkilileri oyunu Steam Shop üzerine ekleyecek ve böylelikle oyun dünyanın en büyük satış platformu üzerinde olacak. Bu sayede oyunun yapımcı firması da oyundan iyi bir kazanç sağlayacaktır. Şuan da Red Crucible 2 türkçe dil desteği sağlamasa da ilerleyen zamanlarda bu desteğin geleceğine kesin gözü ile bakılıyor.