Sitemizde Ön’e Çıkan Çizgi Film Oyunları!

Cizgifilmoyunlari.com olarak arkadaşlarımızın en çok sevdiği ilgi gören oyun kategorilerimizi  belirledik. Peki ya bu çizgi film karakterleri kimler?  Birbirinden eğlenceli , komik , macera dolu çizgi film oyunlarına bakmaya ne dersiniz?

Pony Oyunları: Okul öncesi  çocuklara yönelik olan pony atları en sevilen oyunların başında yer alıyor. Pony atlarını barbie  çizgi filmlerinden de hatırlayacaksınızdır. Barbie karakterinin en yakın dostlarından birisiydi. Sihirli  ve macera dolu  atların oyunlarına senden katılmak istemez misin? Sitemizde bulunan pony oyunları kategorimizde  onları süsleme , makyaj, yarışları , besleme   ve ilerlemeli oyunları yer almaktadır.Müzik eşliğinde bu sihirli atlar ile oynamaya bayılayacaksınız.Pony atlarının oyunları  mouse ile oynanıyor. Oldukça sade ve basit oyun yöntemi ile kategorinin üzerine tıklayarak oyunlara ulaşabilirsiniz.

Kayu Oyunları: Şüphesiz ki en çok sevilen karakterlerden olan kayu , oyunları ilede sitemizde oynanma rekorları kırmaya devam ediyor. Kayu , 4 yaşında olan bir erkek çocuğudur. Çizgi filmde  günlük  yaşamından kesitler verilmektedir.  Orijinal dili Fransızca olan çizgi dizi, farklı dillere çevrilerek Amerika’dan Almanya’ya, İngiltere’den Türkiye’ye kadar pek çok ülkede yayımlanmaktadır.
Sitemizde en çok oynanılan oyunları arasında Kayu’nun Maceraları , Kayu Müzik Oyunu ,Kayu Yapboz Oyunu dikkat çekiyor. Her geçen gün yeni çıkan oyunları ile  izleyenleri tarafından çok sevilerek oynanılıyor.Kayu’nun evi oyununda mesela  oyuncunuzu  evin içerisinde gezdireceksiniz. Odasına götürüp oyunlar oynatabilir, parka götürüp onu eğlendirebilirsiniz.

Johnny Test Oyunları : Yepyeni bölümleri cartoon network kanalında yayınlanan Johnny Testi  sitemizde kategorisine yer verip  hayranları ile buluşturduk. Johnny Test , kanada yapımı bir çizgi filmdir. En kısa sürede de tnt kanalında da yayınlanması bekleniyor.  Johhny, genellikle mavi bir ceket, yeşil kargo pantolon, üzerinde radyasyon işareti bulunan bir siyah tişört ve siyah spor ayakkabılar giyer.Kıpır kıpır bir  çocuktur.  Karşısına engeller çıktığında ablasının icatlarını kullanmayı tercih edip o işlerden kolayca sıyrılır. Johnny Test oyunlarının yanı sıra çizgi filmde yer alan karakterlerinde  oyunlarını sitemizde bulabilirsiniz. En sevdiği konuşan köpeği ile  ingilizce kelime oyunuda oynayabilirsiniz. Banyoda bulunan köpeğinden beklenen ingilizce kelimeleri bulması , eğer  istenilen performansı gösteremezse banyo yapmaya mahkum olacak.

Generatör Rex : Kötülere karşı  mücadele edip , sorunsuz bi hayat için kendini hiçe sayan “Generatör Rex” oyunlarıda sitemizde ilgi çeken isimlerden birisi.. Generatör Rex i oyunlarında  genellikle  nefes kesen macera ve aksiyon oyunları ile görmekteyiz. Değişik ve ilgi çekici  savunma sistemi ile düşmanların karşısında  cesur bir şekilde kendini savunuyor. Çizgil filmin konusunu şöyle bir hatırlayalım:
Rex, 15 yaşında normal bir insandır ancak patlamadan sonra hafızasını kaybeder ve bir İVO’ya dönüşür. Ancak İVO’lar değilde Rex İVO’ları kontrol eder. Nenayt’lar ona bir çok güç verdiği gibi İVO’ları iyileştirme gücüde kazandırır.

Barbie Oyunları: 1990 yılında gündeme gelen barbie , dünyaca adını duyurmuş bir kız  karakterdir.Kız çocuklarının  vazgeçilmez  çizgi film karakterlerinden olan barbie  kitaplarıyla , masallarıyla ve çizgi dizileriyle diğer rakiplerini açık ara fark ile  geçmiştir.  Bunların dışarısında  oyuncakları,perdeleri , çantaları ve kıyafetleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sitemizde bulunan barbie kategorimizde yer alan oyunlarımız genellikle  güzeller güzeli barbieleri giydirmek ,süslemek  ve makyaj yapma üzerinedir. Bunun yanı sıra  Disney prensesleri içerisinde de yer alan barbienin sihirli dünyasına yolculuk edebileceğiniz harika oyunları sitemiz aracılığı ile  sitemizden oynayabilirsiniz.

Pepe Oyunları:Türkiye yapımı bir çizgi film olan pepe  yayınladığı trt çocuk kanalında büyük ilgiyle  karşılandı ve şuan en çok izlenen çizgi filmler arasında aynı zamanda oyuncak piyasında ise oyuncakları yok satıyor.
Bu kadar tutulan bu çizgi filmin en güzel oyunlarıda tabiki bizim sitemizde yer alıyor :)  Çizgi filminden de anlaşılacağı gibi türk örf ve adetlerine  önem veren pepe öğretici bölümlei ile anne ve babalarında  çocuklarına izlettiği karakterler arasında.
Pepee çizgi film karakteri 4 yaşında bir erkek çocuğudur.İlk bölümlerinde konuşma zorluğu çeken pepee , çizgi film ilerleyen bölümlerinde konuşma güçlüğünü aşar ve düzgün konuşmaya başlar.
Çizgi filmin diğer kahramanları arasında Pepee’nin annesi, babası, dedesi, ninesi, kız kardeşi Bebe, arkadaşları Zulu, Maymuş, Zuku ve Şila adında bir kuzeni vardır.

Winx Oyunları :Güçlü ve güzel perilerin oluşturduğu gruplar arasında yer alan winx clup oyunlarımızda yapmanız gereken onlara en güzel giysileri giydirip  yeni tarzlarını senin yardımların ile oluşturmaları.Aynı zamanda çizgi flmlerinden de hatırlayacağınız üzere kötü perileri yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Winx  clup çizgi filmi 16 yaş üzeri  hedef kitlesi amaçlanmıştır.
Dünyada 131 ülkede izlenmiş, birçok dile çevrilmiş bir çizgi filmdir. Peki winx clup çizgi filmi hangi kanallarda yayınlanıyor?
Türkiye’de Kanal D, Smart Çocuk gibi kanallarda yayınlandıktan sonra şimdilerde Nickelodeon Türkiye kanalında yayınlanmaktadır.

Ben 10 Ultimate Alien Oyunları:Ben 10 Ultimate Alien serisi Alien Force bölümünün devamı niteliğindedir. Harika macera oyunları ile sitemizde en güzel oyunlarrnı ücretsiz oynayabilirsiniz. Ben 10 Ultimate Alien oyunlarında genellikle yapmanız gereken ben 10 e yardım edip düşmanlar ile savaşmak oluyor . Ben 10  bu macerasında karada  başlayıp gökyüzünde devam edecek.
Ben 10 Ultimate Alien çizgi filmin konusunu söyle hatırlayalım:
Ben , Gwen ve Kevin Vilgax ‘ı yendiler.Ben Vilgax ‘ı yendikten sonra gündelik tesisatçı işine geri döner. Ama Jimmy adlı bir çocuğun onun uzaylılara dönüştüğü resimleri ve videoları internete yayınlar. Bunun sonucu bütün dünya Ben ‘in kahraman olduğunu öğrenirler.Ben 10 artık ünlü bir kahramandır.Agreggor adında bir Osmosian, 5 uzaylı formunun enerjisini emip evrenin en güçlü uzaylısı olma planını öğrendiklerinde Ben ve arkadaşları, 5 uzaylıyı güvenli bir şekilde gezegenlerine göndermek isterler. Ancak Aggregor o 5 uzaylıyı bulmuştur. Ve enerjilerini emerek Ultimate Aggregora dönmüştür. Ben ve arkadaşları ise onu durdurmaya çalışırlar…

Johnny Bravo Oyunları:Çapkın , yakışıklı , ukala   kızları tavlama peşinde olan çizgi film karakteri Johnny Bravo en güzel oyunları ile sitemizde kategorisi yer almaktadır. Değişik statüler ile karşımıza çıkan  Johnny Bravo genellikle kızların dikkatini çekmek  artistik oyunları ile hayranları ile buluşuyor. Farklı olarak kız arkadaşlarına yakışıklı görünmek için senin yardımlarını ihtiyacı olacak.Çünkü güzel giyinmek için extra bir beceri yok. Johnny Bravo siyah güneş gözlüğü ve tişört, mavi kot, bir pompadour saç stili ve Elvis Presley’ye benzer kişisel ses tonlu, kaslı sarışın genç adamdır. Konu genellikle çevresindeki bir kadın için, o bölüm boyunca, aşık olmayı hedeflemeye çalışıyor.Bakalım sen ona güzel bir kız arkadaşı ayarlayabilecek misin?

Sünger Bob Oyunları:Çizgi film kahramanları denilince  akla gelen çizgi film karakterlerinden olan Sünger Bob, en güzel oyunları ile cizgifilmoyunlari.com da.. Hamburger düşkünlüğü ile bilinen  karakter  oyunlarında da sürekli hamburgerleri  yemek ve toplamak peşinde oluyor. Oynanma tuşları olarak oldukça kolaydır.  Oyunlarını yön tuşlarını ve Mouse (fare) kullanarak oynacaksınız..En yakın arkadaşlarından biriside patric’tir. İkisi çok iyi anlaşırlar.Sitemizde birlikte bulundukları macera oyunlarınıda ücretsiz oynayabilirsiniz. Sünger Bob’un soyadının Karepantalon olmasının sebebi kare şort giymesidir. Gömleği ve kravatıyla dikkat çeker.Sünger Bob ile eğlenceli maceralara katıl.

Gumball Oyunları:Cartoon Network çizgi filminde yayınlanan çizgi diziler arasında yer alan Gumball  sevimli bir karakterdir..Kimseye zararı olmayan kendi halinde  ve arkadaşları ile iyi geçinen bir kahramandır. Gumball çizgi filmi İngiliz ve Amerikan yapımı çizgi filmdir. .Gumbal , çizgi filmin temel kahramanıdır. 12 yaşında mavi bir erkek kedidir. Okul arkadaşı olan Penny’den hoşlanır. En iyi arkadaşı Darwin’dir. Gumball macera oyunumuzda  kahramanımız  yakın arkadaşı darwin ile karşımıza çıkıyor. Play yazısına tıklayarak oyuna giriş yapmanız gerekmektedir. Yön tuşları ile gumball ı yönlendirirken  boşluk tuşunu kullanarak  engellerden zıplamasını sağlayacaksınız. Darwin ise onun yanında yoldaşlık ediyor. Kahramanlarımızı bu macerada yalnız bırakma..

Ejder Avcıları Oyunları:Sinema ekranlarından anımsayacağınız animasyon filmlerinden olan Ejder Avcıları, 23 Nisan’dan itibaren cartoon network çizgi film kanalında yayınlanmaya başlayacak. Fragmanları  yayınlanan Ejder Avcıları büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Sinemalarda izleyemeyen arkadaşlarımız için çizgi filmin konusunu özetleyelim.. Zoe peri masallarına inanan küçük bir kızdır. Amcası Kral Arnold’u korkunç bir ejderhadan kurtarmak için kitaplarda okuduğu türden bir kahraman bulmaya karar verir. Fakat bunun yerine Gwizdo ve Lian-Chu ile tanışır. Bu iki kafadarın hayattaki tek istekleri sessiz küçük bir çiftlik almaktır. Ve küçük kız, onların rüyalarındaki kahraman olduğunu düşünür. Kurnaz Gwizdo, Kral Arnold’un altınlarını duyunca harekete geçer ve küçük kıza gerçeği söylemez. Zoe bu macerada kahramanlarına katılmakta kararlıdır. Bundan sonra geri dönüş yoktur. Gwizdo ve diğerleri kaygılı bir şekilde yola koyulur ve dünyanın sonuna doğru tehlikeliyolculuk başlar. Derin uykusundan uyandırılmak üzere olan korkunç ejdere doğru kahramanlarımız ilermeye başlamışlardır. Zoe için bu gerçekleşen bir rüyadır. ‘Gwizdo’ içinse felaketle bitebilecek bir kabustur. Fakat henüz ne küçük kızın ne de Gwizdo’nun, Lian Chu’nun bu korkunç ejderle daha önce tanıştığından haberleri yoktur. Ve kapanacak bir hesapları vardır.

Arkadaşım Bıdı Oyunları:Trt Çocuk kanalında yayınlanan  programlardan biri olan Arkadaşım Bıdı , 4-6 yaş grubuna yönelik bir programdır. Arkadaşım Bıdı ,  sevimli bir kukladır. Bu sevimli kuklanın yanında üç tane de kız arkadaşı bulunmaktadır. Arkadaşım Bıdı programının amacı minikleri eğlendirip yeni bir şeyler öğretmektir. Aynı zamanda programa katılan yarışmacılara  güzel hediyeler dağıtıyorlar.  Her gün  arkadaşım bıdı programında  farklı konular işlenmektedir. Sürükleyici masallar  , bilmeceler ve en sevilen oyunlar…

Sindirella Oyunları: Disney prenseslerinden olan sindirella  en güzel giydirme  ve boyama oyunları ile  sitemizde bulunmaktadır. Büyüleyici güzelliği ve  sihirli kıyafetleri ile onun güzelliğine güzellik katmaya ne dersiniz? Sindirella oyunları  genellikle Mouse  kullanacağınız bir  oyun kategorimizdir. Külkedisi Sindirellanın hikayesini biliyorsunuzdur. Kıskanç üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından kötü davranılan bir genç kız (Külkedisi), ona yardım eden bir iyilik perisi, ve onunla evlenip Külkedisi sindirellanin tüm hayatını değiştiren yakışıklı bir prens anlatılır.Bu aşamada prensesin karşılaştığı zorluklar masalda işlenmektedir.Sindirella’yı  özel davetlere hazırlayacağınız en güzel kıyafetler karşınıza gelecek. Hepsini Mouse yardımı ile  prensese giydirip  şık olmasını sağlayacaksınız.