Başarılı Macera Oyunu : Su ve Ateş İncelemesi

su-ve-ateş-incelemesi

Bugüne kadar bilgisayar platformuna sayısız flash oyun çıkarıldı. Bu oyunlardan bazıları gayet başarılı oldu ama ne yazık ki gün geçtikçe bu oyunlar unutulmaya başlandı. Ancak bazı oyunlar vardı ki efsane oyunlar arasına girerek hafızalarda yer edinmişlerdi.  Bu oyunlar arasında şüphesiz ki en başarılı olanlardan biri de su ve ateş adlı oyun serisidir. Yaklaşık olarak 2 sene önce piyasaya sürülen bu oyun serisinin ilk oyununu adı “Fireboy and Watergirl” idi bu oyun adının Türkçeye en iyi çevirisi de ateş ve su şeklinde olmaktadır. Daha öncesinden de bahsettiğimiz üzere oyun 2011 yılı içerisinde piyasaya sürüldü ve büyük başarı yakaladı. Bunun ardından ateş ve su 2, ateş ve su 3 gibi oyun serileri devamında geldi.

Su ve Ateş Nasıl Oynanır

Oyun serisine yeni oyunlar eklenmiş olsa bile su ve ateş oyunları serisinin en önemli noktaları hiç bir zaman değişmedi. Oyunda yer alan platform sistemi hiç bir zaman değişmedi ve aynı zamanda oyunun rahat ve kolay alışılan oynanış şekil de her zaman sabit kaldı. Buna rağmen oyunda gerek grafiksel açıdan gerekse oyunların bölümlerde pek çok değişiklik oldu. Oyunun temelleri her zaman aynı kalsa da eklenen yeni özelliklerde ateş ve su oyunu çok daha başarılı bir hale geldi.

Su ve Ateş oyunu ile ilgili olarak daha fazla detaya inmemiz gerekirse. Oyunda ateş çocuğun kontrolünü sağlayabilmek için yön tuşlarını ve su kadının kontrolünü sağlayabilmek için ise w-a-s-d tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde birbirinize yardım ederek oyunun sonunda yer alan kapılara ulaşmayı hedeflemelisiniz. Unutmayın ki her oyun sonrasında bölümler daha zor hale gelmektedir. Ayrıca oyun da her zaman için birbirinize yardım etmeyi ihmal etmeyin aksi halde oyunu kesinlikle geçemeyeceksiniz.

putton